Literatura

O ženách nad 40

Milé dámy,
když mi bylo 20, měl jsem oči jen pro své vrstevnice. Třicátnice pro mne byly vykopávky, čtyřicátnice jako by neexistovaly. I dnes po letech mne mladá dívka potěší svým svěžím vzhledem, energií a (občas i) sympatickou nevinností. Jenže stejně tak dovedu ocenit ženy mého věku a starší. Život mne naučil, že každá z nich má své osobité kouzlo, krásu a přitažlivost. A jak stárnu, začínám si čím dál více vážit vás, žen nad 40 let. A zde je pár důvodů, proč.

Žena nad 40 se vás nikdy uprostřed noci nezeptá „Na co myslíš?“ Je jí totiž srdečně jedno, na co myslíte.

Jestliže ženu nad 40 nebaví dívat se na fotbal, nebude s vámi celou dobu sedět před televizí a vyčítat vám to. Bude si jednoduše sama dělat, co zrovna chce. A většinou to bývá zajímavější.

Žena nad 40 se zná dost dobře na to, aby věděla, kdo je, co chce a od koho. Málokteré čtyřicátnici záleží na tom, co myslíte o ní či o tom, co dělá.

Ženy nad 40 jsou důstojné. Málokdy vám udělají hysterickou scénu v opeře nebo v luxusní restauraci. Samozřejmě, když si o to koledujete, s klidem vás odstřelí, jsou-li si jisté, že jim to projde.

Starší ženy jsou štědré na pochvaly, i nezasloužené. Vědí totiž, jaké to je být nedoceněný.

Jen starší žena umí vykouzlit úsměv tak jasný a pravdivý, že to muže spolehlivě odrovná.

Ženám se věkem rozvíjí duchovní síla. Čtyřicátnici se nemusíte zpovídat ze svých hříchů. Ona už to všechno dobře ví.

Ženám nad 40 sluší červená rtěnka. Což bohužel neplatí pro mladé dívky nebo pro transvestity.

Žena nad 40 vás s přirozenou sebejistotou seznámí se svými přítelkyněmi. Mladá dívka často nedůvěřivě mrmlá, když se ten „její kluk“ stýká s jinými ženami. Starší ženě je to jedno.

Pokud se dokážete přenést přes pár vrásek, bude pro vás starší žena nesrovnatelně více sexy, než její mladší kolegyně. Čtyřicátnice umí bohatě a nesobecky zhodnotit své milostné zkušenosti. A přitom žije dost dlouho na to, aby věděla, jak potěšit muže způsobem, o kterém se její dceři nikdy ani nezdálo.

Starší ženy jsou přímé a upřímné. Řeknou vám rovnou, že jste nadržený trouba, pokud se tak opravdu chováte. Nemusíte se bát, že nevíte, na čem jste.

Ano, obdivuji ženy nad 40 let z mnoha důvodů. Bohužel to neplatí opačně. Ke každé úžasné, elegantní, chytré a náruživé ženě nad 40 totiž obvykle náleží jeden břichatý plešatý páprda v pruhovaných trenýrkách, který ze sebe dělá šaška s nějakou mladou číšnicí.

Dámy, omlouvám se vám za nás všechny.

Tvrdí se, že autorem anglického originálu je rozhlasový komentátor Andy Rooney, nicméně on sám to popírá. Skutečný autor je neznámý, což nic nemění na tom, že to jsou geniální a hluboce pravdivé postřehy.

© 1999–2019 Robert-Antonio, robert@antonio.cz   Written in VI
Optimalizováno pro jakýkoliv prohlížeč zobrazující dle standardů XHTML 1.1 a CSS2, např. Mozilla, Firefox, Opera a Links.